Prefabrykowane hale łukowe TG Buildings produkuje się z Galvalume®

Wszystkie prefabrykowane hale łukowe TG Buildings wytwarza się z blachy stalowej Aluzinc® / Galvalume® S350GD +AZ (AZ55 GRADE 50; ASTM A-792), pokrytej powłoką aluminiowo cynkową (55% aluminium, 43,4% cynku, 1,6% krzemu). Grubość blachy dobieramy w zależności od obciążeń śniegiem i wiatrem w lokalizacji, w której stoi hala. 

Żaden inny producent w Europie nie produkuje hal łukowych wyłącznie z blachy Galvalume. Zwykle jest to blacha ocynkowana lub ocynkowana powlekana mniejszej wytrzymałości, klasy S280GD +Z, S320GD +Z lub gorszej. 


Cechy blachy pokrytej stopem aluminium i cynku.

Stop aluminiowo-cynkowy opracowała i opatentowała w początku lat 70-tych amerykańska firmę Betlehem Steel (obecnie to ArcelorMittal). Nadano mu nazwę Galvalume®. Poza koncernem Arcelor Mittal, blachy z takim pokryciem obecnie wytwarza się licencyjnie na całym świecie – łącznie z Europą.  – Od połowy lat osiemdziesiątych pod nazwą Galvalume® blachę produkuje np. Thyssen Krupp, a pod nazwą Aluzinc® np. szwedzki SSAB.

Blacha powlekana alucynkiem jest 2-6 razy trwalsza niż powszechnie stosowane pokrycia. Jak z blachy ocynkowanej czy malowanej farbami poliestrowymi. Aluminium zapewnia bardzo długą żywotność powłoki antykorozyjnej. Dodatek cynku dodatkowo chroni nieosłoniętą stal na krawędziach i w uszkodzonych miejscach. Zwiększona odporność na korozję klimatyczną i chemiczną pozwala na stosowanie alucynku w ostrym klimacie nadmorskim i okolicach o dużym zanieczyszczeniu powietrza.  

Dzięki aluminium panele ze stali Galvalume® odbijają znaczną część promieniowania cieplnego, zarówno w zakresie światła widzialnego, jak i podczerwieni. Blacha działa więc jako skuteczna osłona cieplną utrzymując w lecie chłodniejsze wnętrze hali łukowej. Galvalume® odbija ponad 83% promieniowania słonecznego (ma znak ENERGY STAR®), dzięki czemu powłoka łuków hali nie nagrzewa się podczas upałów.

Samonośne prefabrykowane hale łukowe - przęsła łukowe hali łukowej produkowane są wyłącznie z blachy Galvalume (alucynk)
Blacha Galvalume na jednej z prefabrykowanych hal łukowych TG Buildings typu D.

Gwarancja na korozję.

Wszystkie hale łukowe TG Buildings mają 25 letnią gwarancję na korozję. Gwarancją 30 letnią obowiązuje w przypadku przęseł łukowych kolorowych, dodatkowo pokrytych jednostronnie warstwą lakieru. Przez cały okres eksploatacji hale łukowe nie wymagają odnowy zabezpieczenia antykorozyjnego. Nie trzeba ich w żaden sposób konserwować, ani malować. 

Wykonane w wersji kolorowej, prefabrykowane hale łukowe TG Buildings, są fabrycznie zabezpieczone przed porysowaniem w trakcie produkcji i transportu folią, którą odrywa się bezpośrednio przed montażem.

Blacha kolorowa jest jednostronnie pokryta lakierem poliuretanowym. Łuki hali są droższe, lecz także dłuższa jest gwarancja na korozję.

Karta kolorów hal łukowych TG Buildings.

Stalowe prefabrykowane hale łukowe - hala łukowa z Galvalume Plus zabezpieczona przed porysowaniem.
 Folię zabezpieczającą przed porysowaniem łuki hali, odrywa się przed montażem.