Galeria samonośnych dachów łukowych

Każda lekka hala łukowa, posadowiona na wieńcu ścian budynku stanowi lekkie samonośne zadaszenie łukowe. Do tego celu najczęściej wykorzystywane są hale łukowe typu K, choć hale łukowe C również nadają się na budowę otwartych wiat, posadowionych z jednej strony na konstrukcji wsporczej.  Dzięki zastosowaniu konektorów montażowych, obciążenia od łuków na podłoże, rozkładane są liniowo na całą długość podwaliny i dzięki temu dachy łukowe w systemie TG Buildings może być zamontowane na wolnostojącej konstukcji: jako zadaszenia przejazdów, nad myjnią albo stacją benzynową. Standardowo dachy łukowe wykorzystuje się w budownictwie przemysłowym.

Hale łukowe stawiane są na ściankach kolankowych lub na ścianach żelbetowych. Mogą służyć jako łukowe zadaszenia nad zasiekami kruszyw, albo być podniesione na ścianie z blachownicy.

Halę łukową można także posadowić np. na kontenerach. W połączeniu z dodatkową wysokością kontenera można tworzyć obiekty przemysłowe przekryte lekkim samonośnym dachem łukowym.


Każdy dach łukowy – tak jak wszystkie hale – jest objęty 25 letnią gwarancją na korozję.